Login

Marka araştırma

 Marka araştırma ve Marka Sorgulama işlemleri başvuru öncesinde şahıs ve firmaların başvurması gereken  en önemli süreçtir. Gerek  kuruluş aşamasında gerekse  marka isminin  logonun belirlenmesinde oldukça önemlidir… Marka isminin, şeklinin ve renklerinin marka araştırma işlemleri ile başka bir markaya benzeyip benzemediği ya da tescilli bir markayı andırıp andırmadığı kontrol edilir. Bu kontroller sonucunda yapılacak tescil işleminde herhangi bir sorun olup olmayacağı hususunda net bilgi sahibi olunur.Tescil başvurusu bu prensibe dayandırılarak yapılır.

Marka araştırma ve sorgulamasının yapılmadığı durumlarda , başvuru sahibi büyük oranda bir risk ve zaman kaybı ile karşı karşıya kalabilir ; hak sahipliği konusunda sonraki süreçlerde sıkıntılar ile karşılaşabilir. Dolayısıyla yapılacak tüm marka başvurularında ilgili markanın Marka araştırma süzgecinden geçirilmesi önem taşımaktadır.

Halk arasında isim tescillemek ,isim almak , isim tescili , isim patentlemek , patent almak , patent yaptırmak  gibi kavramların  tamamı  aslında marka tescili işlemini işaret eder. Süregelen ve geleneksel mana da ” bu marka/isim  benim ” bunu zaten kimse kullanamaz yaklaşımı çoğu zaman kötü sonuçlar doğurmaktadır. Dolayısıyla marka tescil işlemi ve öncesinde detaylı olarak ve uzmanlara danışarak marka araştırma,marka sorgulama işlemi yapılmalı ve bu parelelde hareket edilmelidir.

marka araştırma

marka araştırma

Marka tescili yaptırmaya karar verdiniz ve bu işi yaptıracağınız doğru firma ile çalışmak istiyorsunuz . Bu konuda  öncelikle tüm sorularınızı 7/24 yanıtlamaya hazır olduğumuzu bilmenizi isteriz.

Sektördeki tecrübelerimizi sizlere yansıtarak daimi olarak tüm marka ve patent işlemlerinizde  her an yanınızda olacağımızı bilmenizi isteriz.

Global Tescil Ofisi olarak marka araştırma ve sorgulama işlemlerinin tamamını adınıza güvenle gerçekleştiriyoruz. Ayrıntılı bilgi için hemen uzmanlarımıza ulaşınız… 0554 187 87 87 – 0212 908 06 88

Global Tescil Ofisi Hoşgeldiniz
Nasıl Yardımcı olabiliriz ?
Powered by
العربية العربية Nederlands Nederlands English English Français Français Deutsch Deutsch Italiano Italiano Русский Русский Español Español Türkçe Türkçe
WordPress and WHMCS integration by i-Plugins