Login

Marka başvurusu

marka başvurusu

marka başvurusu

Marka başvurusu

Marka başvurusu yaparak , hizmet yada ürününüzün kimliğini yasal olarak koruma altına almış olursunuz. Gelişen toplumlarda artık marka bilinci ve markanın ticaret ve  karlılık ile olan bağlantısı düşünülmeden hareket edilmemektedir. Marka sermaye demektir ve tescil edilerek koruma altına alınmalıdır.

Dünya üzerinde her yıl milyonlarca sahte ve taklit ürün-hizmet , marka başvuru ve marka tescili sayesinde önleniyor. Bu eylemi yapan kişi ve kurumlar da milyonlarca dolar tazminat ve ceza ödemek durumunda kalıyor. Markaları tabelalarda , reklamlarda , internette hak sahibi olmadan kullananların önüne geçiliyor. Domain-Alan adlarının yetkisiz kişilerce  kullanılması yine marka tescil çerçevesinde ve uluslararası  anlaşmalarla  önleniyor.

marka başvurusu yapmak bize ne kazandırır ?

  • Kurumumuzun ,Logomuzun ,tabelamızın ve tüm ticari faaliyetimizin kopyalanmasını , taklit edilmesini  engeller.
  • Kurumsal anlamda itibarımızı arttıran bir unsurdur.
  • tr  uzantılı alan adlarını alabilir , işletebiliriz. Diğer kurumlar ve dijital otoriteler (google,yahoo,yandex,bing) nazarında değer kazanırız .
  • İthalat – ihracat ve uluslar arası faaliyetleri yürütmek için yükümlülükleri yerine getirmiş ve rakiplerimize karşı avantaj sağlamış oluruz.
  • Kurum kültürümüzü ve firma değerimizi arttırır.

Marka başvurusu yapıldıktan sonra 2017 yılında onaylanan yeni sınai mülkiyet kanununa göre , tescil süresi ortalama 4-6 ay seviyesine düşürülmüştür. ( herhangi bir itiraz söz konusu değilse) Siz de hızlı bir şekilde marka başvurusu yapmak ve tescil almak istiyorsanız hemen bizimle irtibata geçiniz. 0212 908 06 88  – 0554 187 87 87

MARKA Nasıl Oluşturulur ?

Markalar oluşturulurken Dünyada bu konuda otorite olan kişiler tarafından bazı kurallara riayet edilmesi gerektiği belirtilmiştir aksi taktirde marka oluşturulamayacağı ya da  oluşturulma aşamasında markaların yaşayamayacağı konusuna dikkat çekilmiştir.Bu altın kurallar marka yaratma sürecinde en önemli rehberdir.

1. Yayılma kuralı
2. Daralma kuralı
3. Tanıtım kuralı
4. Reklam kuralı
5. Kelime kuralı
6. Referans kuralı
7. Kalite kuralı
8. Kategori kuralı
9. İsim kuralı
10. Genişlemeler kuralı
11. Arkadaşlık kuralı
12. Jenerik kuralı
13. Şirket kuralı

Bir markanız yok ise ya da markanıza nasıl bir isim ve logo bulmanız gerektiğine karar veremiyorsanız Global Tescil Ofisi olarak yanınızdayız.

Global Tescil Ofisi Hoşgeldiniz
Nasıl Yardımcı olabiliriz ?
Powered by
العربية العربية Nederlands Nederlands English English Français Français Deutsch Deutsch Italiano Italiano Русский Русский Español Español Türkçe Türkçe
WordPress and WHMCS integration by i-Plugins