Login

Marka Araştırma

Marka Araştırma Nedir?

Marka araştırma, markaların yaratılması, geliştirilmesi ve devam eden yönetimi ve güçlendirilmesine yardımcı olur.

Peyzajı anlamak ve bir fırlatma stratejisi geliştirmek için analizler yapılabilir. Markayı araştırmak, marka varlıklarının geliştirilmesine yardımcı olmak için lansmandan sonra da yapılabilir.

Daha köklü işletmeler için, marka üzerindeki araştırmalar tüketicilerin algılarını, algılarını ve deneyimlerini takip etmek için periyodik olarak veya sürekli olarak kullanılabilir.

Marka Araştırma yöntemleri

Her araştırmada olduğu gibi, en sağlam metodoloji birden çok kaynaktan alınan bilgileri içerecektir. Bazıları diğerlerinden daha kolay veya daha ucuz olacaktır, ancak akıllıca yatırım yapmak, peyzaj hakkında daha ayrıntılı bir resim geliştireceğiniz ve herhangi bir araştırma biçiminde var olan ön yargı olasılığını azaltacağımız anlamına gelir.

Anketler

Eski moda anket, markalar ve ürün kategorileri hakkında hala büyük bir tüketici görüşü kaynağıdır ve markanın hangi gelişim aşamasında olduğuna bakılmaksızın faydalı olabilir.

Anketleri şahsen, telefonla veya çevrimiçi olarak yapabilirsiniz. Her birinin, araştırmacıların bilmesi gereken kendi ön yargıları vardır.

Atölyeler ve odak grupları

Müşterilerden çalışanlara, bir atölyeye farklı türden insanlar getirmek, araştırma karışımına bazı niteliksel bilgiler getirebilir. Açık uçlu sorular sormak, markanıza, ürününüze veya hizmetinize daha derin algılar, görüşler ve duygusal tepkiler kazandırır.

Marka Araştırma için Sosyal zeka

Sosyal zeka benzersiz bir araştırma karışımı sunar. İyi kullanıldığında, niteliksel ve niceliksel bir karışımını sunabilir. Konuşmaların organik yapısı, anketlerde bulunan yanıt ön yargısını azaltırken, konuşmaların hacmi belirli bir soru grubuyla sınırlı olmadığınız anlamına gelir. Cevaplamak istediğiniz soruları en iyi şekilde cevaplamak için metodolojiyi tasarlamanız ve ayrıca konuşmadığınız sohbetin yönlerini de bulmanız gerekiyor.

Kampanya izlemesi için sosyal medya ölçümleri toplanması uzun zamandır popüler bir kullanım durumuysa da, daha derin ticari görüşler de bulunabilir. Lansman öncesi ya da nispeten yeni ya da daha az konuşma hacmine sahip olan küçük markalar bile geniş konulara ve konuşma türlerine bakarak fikir sahibi olabilirler. Verileri etiketler ve kategoriler kullanarak bölümlere ayırmak, verilerinizdeki alakalı bilgileri vurgulamak için çok önemlidir.

Detaylı Bilgi İçin Sitemizi Ziyaret Edebilirsiniz

Yazar Hakkında

Yorum yazın

Global Tescil Ofisi Hoşgeldiniz
Nasıl Yardımcı olabiliriz ?
Powered by
العربية العربية Nederlands Nederlands English English Français Français Deutsch Deutsch Italiano Italiano Русский Русский Español Español Türkçe Türkçe
WordPress and WHMCS integration by i-Plugins