Global Tescil Ofisi

Marka Tescil Belgesi

Marka Tescil Belgesi

Marka tescil belgesi, tescilli olan ticari markanın onaylı bir kopyası, ABD Patent ve Ticari Marka Bürosu tarafından tescillettirilmiş resmi bir belgedir. Mülkiyet ve tescil belgesini göstermek için kullanılabilir. Resmi belge ayrıca mevcut durumu ve tescilli işaretin unvanını gösterir.

Marka Tescil Unvan ve Durum Sertifika Beyanı

Sertifikalı belgede bir sertifika bildirimi, bir mühür ve belgeyi onaylayan yetkili bir imza bulunacaktır, resmi bir ABD Ticari Marka Ofisi kopyasıdır. Resmi bir şerit ve mühür içeren bir kağıt sertifika beyanı ile bağlı olarak, kağıt ortam formatında teslim edilecektir. 

Ticari marka başlığı ve durumu, tescilli olan markanın onaylı bir kopyası olup, ticari marka kayıtlarına göre markanın mevcut durumunu ve mevcut mülkiyet durumunu gösterir. Kayıt sertifikasının bir kopyası unvan ve statü ile birlikte verilir.

Neden Önemli?

Ticari markanın tescilinin belgesi, ABD Ticari Markanın Ofisi tarafından verilen gerçek ve orijinal tescil belgesidir.

Aşağıdaki amaçlar için sıklıkla kullanılabilir:

Kayıp Orijinali Değiştir

Orijinal markanın tescil belgesinin tutulması önemlidir. Ancak, kaybettiyseniz veya yanlış yerleştirdiyseniz, kolayca onaylı bir kopya sipariş edebilirsiniz.

Mülkiyet ve Tescil Belgesi Verin

Ticari marka sahipleri, markanın sahibi olduklarını veya markanın belirli mal ve hizmetler için resmi olarak tescilli edilmiş olduğunu ispatlamaları gerektiğinde zaman geçirebilirler. Örneğin, bir ticari markanın ihlali durumunda yardım etmek, yabancı ülkelerde tescilini almak veya ABD Gümrük Hizmetine başvurarak yabancı ürünleri ihlal etmenin ithalatını durdurmak için onaylı bir kopya kullanılabilir.

Ticari marka kaydı, bir işletme adı, ayırt edici ürün ifadeleri, etiket satırları veya başlıklar için de edinilebilir.

Doğru kullanıldığında ve terfi edildiğinde, Ticari Marka bir işletmenin en değerli varlığı olabilir. Coca Cola, HP, Canon, Nike ve Adidas gibi ticari markalar, malın menşeinin bir göstergesi ve kalitenin bir göstergesidir. 

Ticari Marka Yasası uyarınca işletme adı / ticaret adı için marka tescili almak da önemlidir. Şirketler Yasası uyarınca bir şirketin veya işletme adının tescili, aynı veya benzer markaları kullanmaya başlayabilecek başkalarına karşı koruma sağlamaz.