Login

Marka Tescil

Marka Tescil

Ticari marka tescil, bazı isimler, semboller, cihazlar veya mal veya hizmetle bağlantılı olarak kullanılacak kelimeler için kullanılabilir. Teknik olarak, eğer belirli bir işaret bir servisle ilişkilendirilirse, “servis işareti” olarak adlandırılır, ancak ticari marka , servisler ve ürünlerle ilgili her iki markayı ifade etmek için yaygın olarak kullanılır. Ticari markaların ardındaki amaç, şirketlere ve bireylere mallarının veya hizmetlerinin kaynağını belirtmelerini sağlamak ve bunları sektördeki diğerlerinden ayırt etmektir.

Marka Tescil  Ne Yapar?

Bir ticari marka  , ticari marka sahibine sadece markayı kullanma hakkını vermekle kalmaz, aynı zamanda sahibinin, başkalarının da genel halk için kafa karıştırıcı olabilecek benzer bir marka kullanmasını önlemesini sağlar . Ancak, bir ticari marka, başka bir kişinin veya şirketin aynı mal veya hizmeti açıkça farklı bir marka altında yapmasını veya satmasını engelleyemez. Bir markanın hakları, ticari veya ticari bir ortamda markanın yasal olarak kullanılmasıyla sağlanabilir. Tescil ABD Patent ve Marka Ofisi (USPTO) gerekli ancak ek koruma sunar değildir.

Ticari Marka Tescili

Daha önce belirtildiği gibi, bir kişi USPTO’ya kaydolmadan bir marka tescil hakkına sahip olabilir, ancak tescilin belli avantajları vardır . Örneğin, bir markanın federal tescili, tescil ettirenin aslında ticari marka sahibi olduğu kanuni varsayımına yol açar. Federal tescil ayrıca bir ticari marka sahibine / tescil ettirene, federal mahkeme sistemindeki işaretle ilgili bir dava açma yeteneğini sağlar.

Yasal Yardım Alma

Fikirlerinizin ticari marka koruması için uygun olup olmadığı veya bir federal ticari marka başvurusu doldurma konusunda yardım isteyip istemediğinizle ilgili herhangi bir sorunuz varsa, bölgenizdeki deneyimli bir ticari marka avukatıyla iletişime geçmek isteyebilirsiniz .

Ticari markalar ve telif hakları ve patentler gibi diğer fikri mülkiyet biçimleri hakkında daha fazla bilgi için, FindLaw’ın Fikri Mülkiyet bölümündeki bölümünü ziyaret edebilir  veya ticari markalar hukuku yasal cevaplar sayfasındaki eyalete özgü yasaları öğrenebilirsiniz .

Ticari markanızı kayıt ettirmekle ilgileniyorsanız, USPTO Ticari Marka Elektronik Uygulama Sistemi (TEAS) ile çevrimiçi olarak kolayca yapabilirsiniz Genel olarak, bir ticari marka başvurusunun şunları içermesi gerekir:

  • Başvuranın adı;
  • Başvuru sahibi ile USPTO arasındaki yazışmaların adı ve adresi;
  • Bir tasviri ya da işaret çizimi
  • İşareti ile ilişkilendirilecek malların ve / veya hizmetlerin bir listesi
  • Dosyalama ücretleri

Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Yazar Hakkında

Yorum yazın

Global Tescil Ofisi Hoşgeldiniz
Nasıl Yardımcı olabiliriz ?
Powered by
العربية العربية Nederlands Nederlands English English Français Français Deutsch Deutsch Italiano Italiano Русский Русский Español Español Türkçe Türkçe
WordPress and WHMCS integration by i-Plugins