Login

Marka yenileme

marka yenileme

marka yenileme

Marka yenileme : 

Marka Tescil işlemi  10 yıllığına yapılır ve yenilenir. Yani tescil ettirip Tescil Belgesini aldığınız markanız ; her 10 yılda bir Türk Patent ve Marka Kurumu  nezdinde yenileme işlemine tabi tutulmalıdır. Marka yenileme işlemi yapılmaz ise markanız boşa düşecek ve tüm başvurulara açık hale gelecektir.Yani başka kişilerce alınıp kullanılabilir duruma gelecektir. Hiç kimse en büyük sermayesi olan markasının başkaları tarafından kullanılmasını istemeyecektir. Dolayısıyla sahibi olduğumuz marka ve tescil belgesinin takibinin yapılarak gerekli süreler içerisinde marka yenilemesinin yapılması şarttır.

Markanızı  yenilemek istiyorsanız kanunda belirtilen süreler içerisinde tekrar Türk Patent ve Marka Kurumu’na  başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Tescil Yenileme süresi marka tescil belgesinde yazan geçerlilik tarihi bitiminden itibaren 6 ay olarak belirtilmiştir. Bu süreler içerisinde yapılmaz ise ilgili marka hükümsüz olarak değerlendirilecektir.

Yenileme işlemini gerçekleştirmek  için ;

1- Başvuru sırasında ödenecek harç bedeli ödendi makbuzu

2-Marka tescil yenileme talep formu

gereklidir ve  marka tescil süresinin bitiminin son gününden önceki 6 ay içinde yapılmalıdır. Bu süre ile ilgili gerek Türk Patent ve Marka Kurumundan gerekse firmamızdan daha ayrıntılı bilgi alabilir, online işlem yaptırabilirsiniz.

Marka Tescil Yenileme işlemini eğer bir marka vekili aracılığı ile gerçekleştirmek istemiyorsanız. Türk Patent ve Marka Kurumu nezdinde online olarak yayınlanmış olan Marka Tescil Yenileme Talep formunu doldurmanız gerekir. Bu işlemin yukarıda belirtilen kanuni süreler içerisinde yapılmış olmasına dikkat etmelisiniz. Sonrasında marka tescil yenileme harç tutarını ödeyip , her iki belgeyi de ilgili kuruma aktarmalısınız. Formlara ve ayrıntılı bilgiye aşağıdaki linkten de ulaşabilirsiniz.

Marka Tescil Yenileme Formunu indirip doldurabileceğiniz resmi link :

http://www.turkpatent.gov.tr/TurkPatent/forms/informationDetail?id=100

Global Tescil Ofisi olarak online takip ekibimiz ve geliştirmiş olduğumuz özel yazılımımız ile markalarınızı takip ediyoruz. Aşama aşama raporlama yapıp sizlere markanızın durumu ile ilgili bilgi ulaştırıyoruz.Kayıtlı müşterilerimize marka takip ve yenileme hizmetlerini ücretsiz olarak sunmaktayız.  Daha ayrıntılı bilgi için  avukat ve uzmanlarımıza ulaşmanız durumunda çok kısa bir süre içerisinde  yenileme ve gerekli diğer aşamalarla ilgili  işleminiz tarafımızdan gerçekleştirilecektir.  0212 908 06 88

Marka ile ilgili diğer işlemler ile ilgili aşağıda yer alan linkten bilgi alabilirsiniz .

https://globaltescilofisi.com/diger-marka-hizmetleri

Global Tescil Ofisi Hoşgeldiniz
Nasıl Yardımcı olabiliriz ?
Powered by
العربية العربية Nederlands Nederlands English English Français Français Deutsch Deutsch Italiano Italiano Русский Русский Español Español Türkçe Türkçe
WordPress and WHMCS integration by i-Plugins