Login

Patent Sorgulama

patent sorgulama

patent sorgulama

Patent Sorgulama

Öncelikle bilinmelidir ki patent sorgulama işlemi , yapacağımız başvurunun en doğru şekilde resmi kurumlara ulaştırılması adına şarttır. Doğru ve işin uzmanları tarafından yapılmış bir tescil sorgulama  zaman ve para kaybını önlemekle birlikte sizi rakiplerinize karşı da avantajlı kılar.

Öncelikle patent başvurusu işleminin gerçekte bir  marka başvurusu mu ? Bir buluşa ait ( patent ) tescil başvurusu mu ?  Yoksa bir tasarımı korumak için yapılan ( tasarım tescil ) tescil başvurusu mu olup olmadığını anlamak ve başvuru sahibine aktarmak gerekir.  Genellikle ve başvuru oranlarına bakıldığında çoğu zaman patent alma , marka patent sorgulama ya da patent başvurusu yapma olarak halk dilinde adlandırılan işlemlerin aslında marka tescil işlemine ait değişkenler olduğu görülür.Bu durumda Türk Patent Enstitüsü’ne yapılacak bir marka tescili söz konusu olacaktır.

TPE’ye yapılacak başvurudan önce tescil sorgulama (aslında marka sorgulama) işlemi yapmak , 5-6 farklı kriterde ilgili markanın benzerinin olup olmadığının araştırılma işlemdir.  Peki  bu işlemin neden uzmanlar tarafından yapılması gerekir ???  Hemen bir örnek ile ifade edelim . Başvuru yapacağımız marka : simitçi olsun , başvuru yaptığımız esnada TPE’de tescilli olan smihtchi adlı marka mevcur. Normal olarak bakıldığında yazım ve dil özellikleri olarak markalar birbirlerine benzememektedir. Fakat markaların okunuşlarına bakıldığında ise telaffuzunun tamamen aynı olduğu görülür. TPE böyle bir durumda yapacağımız başvuruyu reddedecektir. Dolayısı ile patent sorgulama , marka sorgulama işlemi için birden fazla kriterin sorgulanması gerektiği ve başvuruyu doğru yapmak adına bir uzmandan faydanılmasının gerekliliği ortaya çıkmaktadır.

Tescil  başvurularınızı ve öncesinde marka patent sorgulama işlemlerinizi , Global Yescil Ofisi olarak yüksek teknolojili altyapımız ile gerçekleştiriyoruz. Sizi en doğru sonuçlara ulaştırıp en doğru başvuruları adınıza yapıyoruz. Tüm tescil sürecini yöneterek markanızın ya da isminizin tescil edileceğine dair size garanti veriyoruz. Tescil edemediğimiz markalarla ilgili tam ücret iadesi yapıyoruz ve bu ibareyi de sözleşmemizde geçiriyoruz.

Siz de isim patent sorgulama , marka tescil sorgulama , marka sorgulama , marka araştırma  , patent alma ve isim patent araştırma işlemlerinizde en doğru ve güvenilir adres olan Global Tescil Ofisine  başvurun. Yarı yolda kalmayın . 0212 908 06 88 – 0554 187 87 87

Markanızı online olarak sorgulamak için lütfen alttaki linke tıklayınız

http://online.turkpatent.gov.tr/trademark-search/pub/trademark_search;jsessionid=BA751FD50A235704EEC1897E20C38C42

Global Tescil Ofisi Hoşgeldiniz
Nasıl Yardımcı olabiliriz ?
Powered by
العربية العربية Nederlands Nederlands English English Français Français Deutsch Deutsch Italiano Italiano Русский Русский Español Español Türkçe Türkçe
WordPress and WHMCS integration by i-Plugins