Login

Patent tescil

patent tescil

patent tescil

PATENT TESCİL TAKİP

Marka ya da patentinizin tescil altında olması başkaları tarafından kullanılamayacağı  ya da taklit edilemeyeceği anlamına gelmemektedir. Markanıza ya da patentinizden benzer bir isim/buluş  ya da  taklit bir patent tescil talebi her an ortaya çıkabilir. Bu durumda tescil edilmiş marka/patentinizin uzman kişiler tarafından takip edilmesi şarttır.

Birebir aynı ya da  aşırı derecede benzer öğeler içeren marka ve patentlerin tespitini yapmak ve bu çerçevede marka – patent itiraz sürecini başlatmak gerçek anlamda uzmanlık isteyen bir iştir. İtiraz için mevcuda gelen ya da gelecek sebeplerin değerlendirilmesi , araştırılıp ispatlanabilir hale getirilmesi gerekir. Sonrasında gerekli formların doğru şekilde hazırlanarak Türk Marka ve Patent Kurumuna sunulması ve takibi gereklidir.

Bu durumların yanı sıra benzer ya birebir aynı olarak gördüğümüz ve değerlendirdiğimiz markaların tescilli olması ya da başvuru aşamasında olması arasında da belirgin farklar  vardır. Patent tescil ve takip sürecini değiştirebilecek düzeyde önemi bulunan bu duruma da doğru yaklaşım ve belgeler ile müdahale edilmelidir. Ayrıca süreçlerin tamamında işlem süreler kısıtlı ve evraklara bağlı olduğu için zamanında hareket etmek ve girişimde bulunmak elzem olmaktadır.

Global Tescil Ofisi olarak; teknolojik altyapı ve programlarımız sayesinde markanıza yakın yazım veya ses benzerlikleri içeren marka ve patent başvurularını tespit ederek Türk Patent Enstitüsü nezdinde  itiraz işlemi başlatarak  haksız tescilleri engellemekteyiz.

Markanızı takip etmek ve sorgulamak için lütfen tıklayınız

https://globaltescilofisi.com/marka-tescil

Global Tescil Ofisi Hoşgeldiniz
Nasıl Yardımcı olabiliriz ?
Powered by
العربية العربية Nederlands Nederlands English English Français Français Deutsch Deutsch Italiano Italiano Русский Русский Español Español Türkçe Türkçe
WordPress and WHMCS integration by i-Plugins