Login

Patent Yenileme

patent yenileme

Patent Yenileme

Bilinmelidir ki patent yenileme işlemleri bir patentin devamlılığı için zorunludur. Yıllar öncesinde tüm patent alma işlemlerinin tamamlandığı bir patent başvurusu yıllar sonra sınıf ya da çalışma alanındaki değişiklikler sebebiyle revize gerektirebilir. Bu işlem oldukça meşakatli ve uzmanlık gerektirir. Dosya hazırlanması, patent yenileme işlemine ilave olarak değişen şartlara göre yeni tarifname yazılması ilk yapılacaklardır. Sonrasında  bir takım resim ya da çizimlerin  de dosyaya eklenmesi gerekebilir.  Bunlara ilave olarak Türk Patent ve marka Kurumunun’da ek talepleri olması durumunda yine patent ve buluş sahibi tarafından bu istek, talepler yerine getirilerek dosyaya konulacaktır.
Genişleyen veya değişen çalışma alanına sahip olan patentli ürünün, bu sebeplerden ötürü yenileme işlemine , yasal süre içerisinde, tabi tutulması  gerekmektedir.

Patentlerde süre uzatma ya da yenileme işlemi her yıl yapılır. Yani patentli ürün ya da buluşunuzla ilgili ancak her yıl harç ödeyerek ürün haklarını elinizde tutabilir ya da kiralayıp – satabilir , lisan verebilirsiniz. ( kullanım lisansı) Bu işlemlerin zamanında yapılmaması durumunda patentli ürününüzü herkes kullanabilecek herhangi bir yaptırım uygulama hakkınız ortadan kalkacaktır.

Patent yenilemesi işleminin yapılması için ,

patent yenileme harçlarının ödenmesi

ve Global Tescil Ofisi olarak bizlere başvurmanız yeterli olacaktır. Patent sürenizin  ne kadar geçerli olduğunu ve ne zaman biteceğini görmek için aşağıda yer alan linke tıklamanız yeterli olacaktır.  Ya da 02129080688 numaralı telefondan patent uzmanlarımızla görüşüp ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

Resmi Türk Patent ve Marka Kurumu patent araştırma ve sorgulama linki aşağıda yer almaktır.  Bu linke tıklayarak patentinizi sorgulayabilir ya da buluşunuzun önceden patentli olup olmadığını öğrenebilrsiniz. Yine aynı linkten patentli buluşunuzun geçerliliğini ne zaman yitireceğini ve  yenileme dönemini de tespit edebilirsiniz.

http://online.turkpatent.gov.tr/EPATENT/servlet/StatusSearchRequestManager

Global Tescil Ofisi Hoşgeldiniz
Nasıl Yardımcı olabiliriz ?
Powered by
العربية العربية Nederlands Nederlands English English Français Français Deutsch Deutsch Italiano Italiano Русский Русский Español Español Türkçe Türkçe
WordPress and WHMCS integration by i-Plugins