Login

Patent Satın Almak

Patent Satın Almak

Patent Nasıl Satın Alınır ?

Patent Satın Almak, bir patentin nasıl alınacağını ilk önce anlayarak nasıl bir patent satın alınacağını belirleyin. Şirketler patentli veya patentli ürünler üreterek her yıl milyonlarca gelir elde ediyorlar ve yatırım yapıyorlar. Bununla birlikte, ilk kârdan önce, üreticiler bir patentin yasal haklarını kilitlemek zorundadır.

Üreticilerin patenti almak için kendi ögelerini geliştirmeleri ve iyileştirmeleri ya da mevcut patentlerin kullanımı için ödeme yapmaları gerekir . Bu patentleri bulmak zor olabilir, ancak çoğu üreticinin çalışması önemlidir. Bir üretici uygun bir patent tanımladığında, satıcı ve alıcı patent hakkını devretmek zorundadır ve işlemi ABD Patent ve Ticari Marka Ofisine (USPTO) kaydetmelidir . Patentler, sahiplerine belirli bir buluşu üretme, lisanslama veya başka şekilde kullanma hakkı ve yasal yetkisi verir.

Diğer şeylerin yanı sıra, bu patentler aşağıdakileri kapsayabilir:

  • Yeni bir fiziksel buluş
  • Yaratıcı bir fikir
  • İş yapmanın bir yolu
  • Bir yazılım parçası

Ticari varlıklar olarak kabul edilirler; bu, şirket araçları, bilgisayarlar veya bir şirketin merkezi gibi şeylerle aynı kategoriye girdikleri anlamına gelir. Bu diğer varlıklar gibi, bir şirket de faydalı veya faydalı olabilecek patentler satın almaya çalışabilir.

Bir buluş sahibi veya buluş sahipleri yasal olarak buluşları için bir patent aldıklarında, patent süresi dolmadan münhasır haklarından para kazanabilecekleri çok sınırlı bir süreye sahiptirler. Bu nedenle ve diğerleri, mucitler patentlerini genellikle en yüksek teklifi verene satarlar – genellikle buluşu halka üretmek veya pazarlamak için daha donanımlı bir şirket.

Haklar

Patentlerle ilgili haklar sınırlı, özel kullanım için lisanslar şeklinde sağlanabilir. Satın almak için patenti seçmek en iyisidir – haftalık olarak yayınlanan ve yayınlanan patentleri açıklayan USPTO bülteninin hem güncel hem de eski sayılarını inceleyerek.

ABD Patent ve Ticari Marka Ofisinden yeni basılmış patentlerle ilgili bireysel, benzersiz duyurular hak sahibinin iletişim bilgilerini ve yeni patentli buluşun temel şemalarını içerir.

Kişi bir patent sahibiyle iletişime geçmeli ve haklarını belirli bir patent için satmaya istekli olup olmadıklarını tespit etmelidir. Öyleyse, satın alma koşullarını görüşmeye çalışın, böylece mülkiyet devri gerçekleşebilir.

patent satın alımı Global Tescil Ofisi

Detaylı Bilgi İçin Sitemizi Ziyaret Edebilirsiniz.

Yazar Hakkında

Yorum yazın

Global Tescil Ofisi Hoşgeldiniz
Nasıl Yardımcı olabiliriz ?
Powered by
العربية العربية Nederlands Nederlands English English Français Français Deutsch Deutsch Italiano Italiano Русский Русский Español Español Türkçe Türkçe
WordPress and WHMCS integration by i-Plugins